Často kladené otázky / FAQ

Zde naleznete odpověďi na nejčastější dotazy k projektu, jeho funkčnosti, smyslu a ostatním náležitostem.

Jak funguje proces nákupu/prodeje?

Zde na webu nedochází k prodeji, pouze zveřejňujeme nabídky od podnikatelů, pokud má nakupující zájem si produkt zakoupit, musí kontaktovat živnostníka a domluvit se na způsobu provedení služby, předání produktu, i platbě s tím související. Je to nejefektivnější způsob, zajišťující opravdu individuální přístup. Nemáme za cíl zveřejňovat nabídky živnostníků bezduchou formou. Naopak chceme vytvořit kontakt mezi nakupujícím a prodávajícím, aby se oba subjekty poznaly, a domluvili se. Jsme toho názoru, že je vždy dobré člověka aspoň slyšet, promluvit s ním, udělat si názor a pak teprve si od něj objednat službu, která kolikrát souvisí s tím, že přijde do naši domácnosti a chceme k němu mít jak pracovní, tak obecnou důvěru.

Proč projekt vznikl?

Za cílem neziskově pomoci živnostníkům, kteří kvůli vládním nařízením museli uzavřít své provozovny a ukončit veškeré aktivity spojené s jejich podnikáním. Takže se ocitli zcela bez finančních i nefinančních příjmů. Základní myšlenka je umožnit nabídnout zde na webu jejich služby, které dokážou předprodat potenciálním zákazníkům, nebo je nabídnout v omezeném režimu např.: formou rozvozu či na dálku ve formě online poradenství. mOžná stojíme na prahu nové doby, kdy nebude problém si smluvit online službu u vyhlášené vizážistky z Prahy, která vás přes Skype naučí dělat ten nejlepší make-up, nebo požádat experta na interier design, aby vám poradil jak lépe uspořádat váš byt skrze webkameru.

Platí živnostníci portálu provizi z prodeje či nějaké jiné poplatky?

Ne, živnostníci, kteří zde mají zveřejněny nabídky, neplatí žádnou formou za prodej, prezentaci a umístění svých nabídek. 

Kdo za projektem stojí?

Já. Martin Blokša. Po uzavření provozoven a sledování FB skupin, kde živnostníci psali o svých nepříjemných situacích, mě napadlo projekt spustit. Finanční i časové náklady na provoz jdou plně za mnou. Již jsem obdržel s jednou záležitostí IT podporu například od firmy Snadnee.cz, které tímto moc děkuji za jejich bezplatnou IT službu.

Jsem živnostník a chci zde bezplatně přidat svou nabídku, co mám udělat?

Kliknětě na odkaz ZDE a vyplňte formulář, následně pošlete na email info.alkoholmagazin@gmail.com alespoň jednu fotku, kterou přidám k vaši nabídce. Následně, většinou týž den, nabídku zveřejním zde na webu.

Nenašel jsem kategorii, ve které podnikám nebo mám zájem v ní nakupovat.

Při vyplňování formuláře, kde žádáte o přidání vaší nabídky vyberte kategorii „Nezařazeno“. Následně dle typu nabídky vytvořím novou kategorii. Případně napište na email info.alkoholmagazin@gmail.com s požadavkem na přidání nové kategorie a přidám ji.

Proč jsou některé kategorie/položky v menu prázdné?

Protože ještě nebyla přidána žádná nabídka, která by do kategorie spadala. Rozhodl jsem se, asi proti pravidlům „user experience“, zobrazit i prázdné kategorie, abych ukázal nakupujícím i živnostníkům, jak široká nabídka zde může být, a že projekt je vhodný pro komplet všechny profese bez rozdílu.

Jakou má web návštěvnost?

Návštěvnost webu se pohybuje v průměru mezi 300 – 1.000 zobrazení denně. Lidé na webu stráví v průměru více než 3 minuty a zobrazí si v průmeru 3 nabídky. Rozdílnost v návštěvnosti je přímo souvislá intenzitě jež věnuju jeho propagaci. Vše dělám dobrovolnicky a po své pracovní době.

Neztrácím časem, jež věnuji vyplňování formuláře svůj drahocenný čas?

Rozhodně ne. Je čas začít hledat způsoby, kde můžete své služby prodávat, propagovat. Nikdo nevíme, jak dlouho budou opatření trvat. Minimálně si zveřejněním zde uděláte reklamu zdarma. To za 2 min času stojí. 

Chci projekt podpořit, můžu?

Nejvíce pomůžete projektu tím, že ho budete sdílet na svých sociálních sítích, zmíníte se o něm na svém blogu nebo jen mezi řeči v komunikaci se známými či rodinou. Případně napiště mi na email info.alkoholmagazin@gmail.com jak konkrétně byste chtěli projektu pomoci. Každá pomoc je dobrá 🙂 a jsem za ni vděčný.

Proč je v email kontaktu název "alkohol magazin"?

Nic v tom nehledejte :). Mimo tento web provozuji i blog o alkoholu s názvem www.alkoholmagazin.cz a přišlo mi jednodušší použít tento email než zde dávat osobní.

Zeptejte se na cokoliv

jQuery(function ($) { //open obchod on button click $('a.open-obchod').on('click', function(event){ $('#obchod.et_pb_obchod_2 .et_pb_obchod_title').click(); }); });